Kontakta oss

anders-olsson-kontakt

Anders Olsson

Föreståndare
anders.olsson@arkenvmo.se

camilla-olsson-kontakt

Camilla Olsson

Pastor
camilla.olsson@arkenvmo.se

joel-alfven-kontakt

Joel Alfvén

Pastor med inriktning ungdom
joel.alfven@arkenvmo.se

evelina-alfven-kontakt

Evelina Alfvén

Pastor med inriktning ungdom
evelina.alfven@arkenvmo.se

daniel-skarstedt-kontakt

Daniel Skarstedt

Pastor med inriktning barn och familj
0370-207 52, 070-725 00 78
daniel@arkenvmo.se
david-johansson-kontakt

David Johansson

Pastor med inriktning mission
david@arkenvmo.se

mia-blomgren-kontakt

Mia Blomgren

Pastor med inriktning omsorg
mia@arkenvmo.se

anna-toftgård-kontakt

Anna Toftgård

Ordförande
070-229 47 33
anna@arkenvmo.se
jessica-bragd-kontakt

Jessica Bragd

Administratör Café & konferens
0370-207 40, 0370-207 42
info@arken.vg
bernt-alverdahl-kontakt

Bernt Älverdahl

Fastighetsskötare
0370-207 50, 0370-207 40

Konferens: 0370-207 40
Café: 0370-199 99
info@arken.vg

Arken 0370-207 47
Villan 0370-207 48

"Med knäppta händer"
Fredagar 20.30 - 22.15
0370-207 55

Alla kan hamna i situationer då man kan behöva stöd och hjälp. I Arken finns människor som gärna vill möta dig i samtal. 

Du kan ringa på 0370-20749 dygnet runt och lämna ditt namn och nummer till en röstbrevlåda som lyssnas av regelbundet eller skriva ett mejl i formuläret nederst på denna sida.

0370-207 54

Kyrkoavgiftsmedgivande till Pingst
Swish 123 268 40 90
Bankgiro 5598-8448

Är du ny i Arken?

Vi vill vara en gemenskap och plats där människor i alla åldrar känner sig hemma. Vill du vara med i en smågrupp eller gå en Alpha-kurs där du får tillsammans med andra lära känna Jesus mer?

Vill du engagera dig?

Vill du engagera dig i något team som vi har för att nå människor med budskapet om Jesus? I en kyrka som växer så behöver vi dig. 

Kontakta oss

  • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.